Taekwon-do ir cīņas mākslas veids, kas tehnikas, spēka un efektivitātes ziņā nezin sev līdzīgu. Šīs mākslas pamats – disciplīna, tehnika un gars ir līdzekļi, kas tevī attīsta taisnīgumu, stipru raksturu un mērķtiecību. Tieši ar gara spēku meistars atšķiras no diletanta. Ja tu pārzini tikai cīņas mākslas tehnisko pusi, tad tu neesi meistars. Apmēram tā šo cīņas veidu raksturo tā dibinātājs, dižais meistars Čojs Hong Hi.

Ar Taekwon-do var nodarboties gan jauni, gan veci; gan meitenes, gan zēni; zināmos gadījumos arī invalīdi. Nav svarīgi, vai tu esi spēcīgs vai nē. Tāpat arī augumam un svaram nav nozīmes. Gan 60-gadīga sieviete, kura sver 90 kg, gan zēns, kas tikko sācis iet skolā,  var ievērojami uzlabot savu garīgo un fizisko formu un iegūt tādu pašu gandarījumu nodarbībās kā 18-gadīgs olimpiskais čempions. 

Taekwon-do nekādā gadījumā nav bīstams. Nodarbības notiek pēc programmas, kas ir rūpīgi izstrādāta, lai būtu pēc iespējas efektīvāka un mazāk bīstama. Visi audzēkņi ir sadalīti grupās pēc meistarības līmeņiem. Treniņos vai sacensībās iesācējiem nekad neliek cīnīties ar pieredzējušāku un spēcīgāku pretinieku.

Ja tu sāksi nodarboties ar Taekwon-do, sākumā tev būs jānostiprina savs ķermenis, jāapgūst Taekwon-do pamati un jānorūda raksturs. Iemācoties Taekwon-do principus un meistarības pamatus, izmainās arī attieksme pret to, kas ar tevi notiek ikdienā, tu sāc drošāk izturēties pret to, ko dari un domā. 

Meistarības līmeni Taekwon-do nosaka jostas krāsa - jo tumšāka josta, jo spēcīgāks tās īpašnieks. Pavisam pastāv 10 krāsaino jostu pakāpes (Gup) un 9 melnās jostas pakāpes (Dan). Jostas sākuma krāsa – baltā atbilst 10. gupam, bet melnās jostas pirmā pakāpe - 1. dans. Pasaules un Eiropas čempionātos piedalās tikai melno jostu, no 1. līdz 4. dana, īpašnieki. Lai sasniegtu līmeni atbilstošu melnajai jostai, nopietnos treniņos var paiet apmēram 5 – 6 gadi.

Latvijā TKD ir kopš 1989.gada. Pirmo apmācību Latvijas sportisti saņēma no slavenā korejiešu meistara Li Jeng Soka un viņa palīga Sin Il Juna. Viņi bija pirmie instruktori, kas 1988. gadā apmeklēja Padomju Savienību, lai demonstrētu Taekvon-do. Ilgus gadus meistars Li (7. dans) ir Rīgas vadošā Taekwon-do speciālista Vjačeslava Semenkova skolotājs. Vjačeslavs Semenkovs 1989. gadā nodibināja Latvijas Taekwon-do (ITF) federāciju (LTF). 1995.gadā klubi "Hvaran" (Roberts Šeņins), "Eldo" (Armands Šaltenis) un "TKD" (Jurijs Jeršovs) dibināja Latvijas Taekwon-do I.T.F. asociāciju (LTA). Mēs trenējāmies no 1990. gada pie korejieša Pang Chol Nam (8.dans). Latvijā ar Taekwon-do nodarbojas aptuveni 600 cilvēku (šāds skaits ir reģistrēts federācijas datu bāzē), no kuriem aptuveni 10% ir meitenes.

1996. gada septembrī lielmeistars Čojs apmeklēja Baltijas valstis un nodemonstrēja savu mākslu Latvijas instruktoriem, starp kuriem bija arī LSK „ELDO” instruktors Armands Šaltenis.

Taekwon-do – tie nav tikai fiziskie treniņi. Sporta kluba audzēkņi daudz ceļo, piedaloties sacensībās un semināros dažādās pasaules valstīs. Mūsu sportisti ir bijuši Korejā, Malaizijā, Anglijā, Krievijā, Austrijā, Vācijā, Itālijā un citās valstīs. Vasarā treniņi turpinās sporta nometnēs, kur, paralēli treniņiem var arī atpūsties un izklaidēties.

Ja tu jau sen esi vēlējies nodarboties ar kādu no cīņas veidiem, bet tev bija šaubas par savu augumu, vecumu vai spēku, met šīs šaubas pie malas! Nodarboties var katrs, kurš to vēlas – īsais un garais, tievais vai nedaudz resnākais, un pat meitenes to var. Tu netici? Tad zini, ka lielākā daļa meistaru sākotnēji nebija apveltīti ar fizisko spēku un iedzimtu koordināciju. Viņi to sasniedza ar ilggadīgiem un neatlaidīgiem treniņiem.

Taekwon-do treniņi neprasa dārgas iekārtas. Ja nav iespējams izmantot speciālus trenažierus, tad sitienu un aizsardzības bloku atstrādāšanai noderēs koka gabals aptīts ar virvi; ar smiltīm pildīts maiss; virvē iekārts papīra gabals. Lai gan formas tērps ”Doboks” kalpo morālā un fiziskā stāvokļa uzturēšanai, trenēties var jebkurā apģērbā.

Vidēji cilvēks izmanto 10 – 20% savu potenciālo iespēju. Taekwon-do nodarbības palīdz sasniegt ļoti augstu fiziskās attīstības līmeni, kustības ātrumu, pareizu elpošanu. Apvienojot to ar 3200 aizsardzības un uzbrukuma paņēmienu arsenālu, Taekwon-do kļūst par vienu no visefektīvākās cilvēka pilnveidošanas sistēmām.

Pretoties mūsdienu pasaules negatīvajām izpausmēm, tādām kā narkomānija, alkoholisms vai noziedzība, var tikai garā stiprs cilvēks, kas no mazotnes ir rūdījis savu raksturu un ķermeni. Mēs mācam cilvēkiem tikt galā ar grūtībām, audzinām raksturu un nostiprinām veselību. 

Ja esi izlēmis, ka Taekwon-do ir tieši tas, ko tu vēlies, tad neatliec uz vēlāku laiku, jo nodarbības notiks arī vasarā.